Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Zaimina - Nuk pranoj para nga i dashuri im

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NoRa
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 69
Age : 27
Registration date : 20/07/2007

MesazhTitulli: Zaimina - Nuk pranoj para nga i dashuri im   Sun 13 Jan 2008 - 18:54

Zaimina - Nuk pranoj para nga i dashuri im
Vajza seksi, qė ėshtė pėrfolur shpesh pėr stilin e saj ekstravagant si nė skenė ashtu edhe nė jetė, kohėt e fundit ėshtė bėrė gjithmonė e mė shumė objekt i faqeve rozė tė gazetave pėr shkak tė lidhjes sė saj tė re. Duket se marrėdhėnia e Zaiminės me Turin po shkon mirė dhe kėngėtarja nuk heziton tė flasė pėr kėtė lidhje. Megjithatė ajo mohon bashkėjetesėn, siē kanė shkruar gazetat disa muaj mė parė.
Kohėt e fundit je bėrė gjithmonė e mė tepėr subjekti i faqeve rozė. Po me pjesėn tjetėr tė jetės tėnde ēfarė po ndodh?
Tani jam duke u marrė seriozisht me shkollėn. Jam nė vitin e parė tek “Euromode school”, ndėrsa njėkohėsisht jam e angazhuar edhe me koncerte tė ndryshme, si brenda edhe jashtė Shqipėrisė. Pėrsa u pėrket festivaleve pėr momentin kam hequr dorė, sepse po pėrgatis albumin, qė do tė shoqėrohet edhe me njė videoklip tė ri.
Di qė ke qenė pėr arkitekturė pėrse vendose tė ndryshosh degė?
Edhe vetė pedagogėt nė arkitekturė mė kanė sugjeruar dizajnin e veshjeve, mė mirė se arkitekturėn. Tė paktėn tė tilla kanė qenė prirjet e mia.
Ke stiluar ndonjė veshje deri tani?
Po, kur jam paraqitur nė shkollė kam ardhur me njė bllok me veshje tė stiluara nga unė. Plani im ėshtė, qė vitin e ardhshėm tė hap njė atelie, qė tė mbajė emrin tim dhe kush pėlqen stilin tim, tė vijė tė qepi.
Je ulur ndonjėherė nė makinė tė qepėsh?
Po para pak ditėsh kam punuar nė syrzator.
Mendon, qė do tė kesh klientė?
Pėrderisa ka tani njerėz qė kopjojnė stilin tim tė veshjeve jam e sigurt, qė do tė ketė edhe kur unė tė jem stiliste.
Ndėrsa flasim, mė tėrheq vėmendjen, qė ke shtuar njė pirs tė ri sipėr buzės...
Dihet, qė shijet e mia janė ekstravagante. Pirset dhe tatuazhet, janė gjėra qė mė pėlqejnė shumė dhe qė do tė vazhdoj t’i shtoj. Megjithatė nuk besoj se do tė jetė pėr shumė kohė, siē ishte edhe pirsi, qė vura nė gjuhė dhe tani e kam hequr. Pėrsa u pėrket tatuazheve do tė shtohen.
Ke bėrė ndonjė tatuazh nė ndonjė vend delikat?
Jo, ende. Pėr momentin janė tė gjitha nė vende tė dukshme, megjithatė nuk i dihet.
Le tė flasim pak pėr jetėn tėnde private, qė duket se nuk ke shumė dėshirė ta komentosh, por qė tashmė me lidhjen tėnde pėrbėn njė pikė tė paevitueshme...
Jam shumė e dashuruar, jam shumė mirė me lidhjen qė kam, raporti nė ēift ėshtė shumė mirė dhe kuptohemi me njėri-tjetrin.
U bėnė gati 9 muaj qė jeni sė bashku me Turin. Ēfarė ka ndryshuar nė lidhjen tuaj, qė nga momenti kur jeni njohur?
Sa vjen, lidhja po bėhet mė solide, e njohim mė mirė njėri-tjetrin dhe e duam mė shumė.
Konsumoni shumė kohė bashkė?
Nė momentin, qė kemi kohė tė lirė jashtė angazhimeve tona e kalojmė sė bashku.
Ėshtė xheloz i dashuri yt?
Ėshtė shumė i kuptueshėm, sepse ai mė ka njohur tė impenjuar nė skenė, por pėrsa u pėrket vogėlsirave mund tė ketė ndonjė xhelozi tė pranueshme.
Lidhja jote me Turin ėshtė ndėr tė paktat marrėdhėnie, qė ėshtė bėrė publike…
Ėshtė e vetmja, qė unė kam dashur ta bėjė publike, ndėrsa tė tjerat janė bėrė tė ditura nė mėnyrė aksidentale. Kjo ėshtė njė lidhje, ku unė ndihem shumė mirė dhe pėr kėtė arsye nuk hezitova ta bėj publike. Nuk kam arsye pėrse ta fsheh, por nuk mė pėlqen ta teproj me detaje.
Je pėrpjekur qė t’iu ruhesh fotografėve?
Nuk mė pėlqen tė bėj skena dhe pėrderisa unė dal me tė dashurin ne vende publike nuk jam ruajtur.
Vazhdoni tė jeni protagonistė nė jetėn e natės?
Patjetėr. Mund tė pimė diēka nė mbrėmje dhe fundjavave nė pub -et e Tiranės. Kėto janė ato, qė tė ofron Shqipėria.
Si i siguron Zaimina tė ardhurat e saj. Vetė, nga familja apo tė ndihmon i dashuri?
I dashuri jo, sepse nuk pranoj asgjė prej tij. Shpenzimet janė tė shumta, duke qenė se ēmimet nė Tiranė janė tė larta. Kam shpenzime tė shumta, duke nisur qė nga thonjtė, estetika, veshjet, dmth janė lekė nė harxhim. Ndiej ndihmesėn e familjes, por nuk mund ta mohoj edhe faktin, qė nxjerr lekė edhe vetė pėrmes muzikės. Megjithatė kėto tė ardhura unė i pėrdor pėr kėngė dhe klipe tė reja, kėshtu qė suporti i shpenzimeve mbetet familja.
Ēfarė makine ke tani?
Kam njė Wolksvagen “Golf 4”, qė shumė shpejt besoj se do ta ndėrroj pėr tė blerė njė “Golf 5”.
Je e ēmendur pas makinave mė duket?
Dikur ndoshta kam qenė, por tashmė e shoh si njė mjet tė domosdoshėm pėr tė lėvizur.
Po pas dashurisė je e ēmendur?
Nė tė vėrtetė nuk jam natyrė qė bėj ēmenduri, por me Turin jam tunduar pėr t’i bėrė njė surprizė. Kėnga “Chupa Chupa” ėshtė njė dedikim pėr tė dashurin tim, sepse ka qenė kėnga e tij e preferuar. Unė e pėrktheva, e regjistrova kėngėn dhe ia kam treguar vetėm pak ditė pėrpara se ta bėja me videoklip.
Tani ai dėgjon variantin origjinal tė kėngės apo variantin tėnd?
Variantin tim, sigurisht.
Po Turi ka bėrė ndonjė ēmenduri pėr ty?
(Qesh). Ka bėrė shumė, por nuk mė pėlqen t’i pėrmend. Dua t’i ruaj pėr vete.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.mesohu.net
 
Zaimina - Nuk pranoj para nga i dashuri im
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Informacione :: V I P Lajme-
Kėrce tek: