Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Ekipi i Unitetit mori ftesėn pėr takimin e28shtatorit nė NY

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dilidreqi
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 55
Age : 26
Registration date : 20/08/2007

MesazhTitulli: Ekipi i Unitetit mori ftesėn pėr takimin e28shtatorit nė NY   Sun 23 Sep 2007 - 13:39

Ekipi i Unitetit ka marrė ftesėn pėr takimin e 28 shtatorit nė Nju Jork, me Treshėn e negociatorėve ndėrkombėtarė dhe delegacionin serb. Delegacioni i Kosovės nė bisedimet pėr statusin ka vendosur qė edhe nė takimin e drejtėpėrdrejtė me palėn serbe tė paraqesė Traktatin e fqinjėsisė sė mirė me Serbinė, dokument ky i hedhur poshtė nga pala serbe.
Zėdhėnėsi i Ekipit Negociator, Skender Hyseni tha se takimi i Nju Jorkut do tė shėrbejė vetėm si rast pėr t’ia paraqitur delegacionit tė Beogradit, vizionin pėr ndėrtimin e marrėdhėnieve tė ardhshme midis Kosovės dhe Serbisė.
Takimi i 28 shtatorit nė midis delegacioneve tė Kosovės dhe Serbisė vlerėsohet si pika me e rėndėsishme e raundit tė ri tė negociatave pėr statusin nėn udhėheqjen e Treshes negociatore, Wisner, Ichinger dhe Harēenko. Nė ftesėn pėr takimin qė ka pranuar delegacioni i Kosovės nuk ėshtė e caktuar agjenda e temave qė do tė diskutohen. Zėdhėnėsi i Delegacionit tė Kosovės, Skender Hyseni, tha se nė ftesė gjendet vetėm orari i takimeve qė do tė mbahen. Sipas tij, takimi i parė do tė jetė midis dy delegacioneve, tė Beogradit dhe Prishtinės, nė prani tė treshes ndėrkombėtare, ndėrkaq mė pastaj treshja do tė takojė ndaras pėrfaqėsuesit shqiptarė dhe serb.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.e-rindi.piczo.com
 
Ekipi i Unitetit mori ftesėn pėr takimin e28shtatorit nė NY
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Informacione :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: