Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 fjaLori i Gjakoves..!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dard1
Dard1     Dard1
avatar

Numri i postimeve : 218
Age : 24
Localisation : Gjithka!!!
Registration date : 25/05/2007

MesazhTitulli: fjaLori i Gjakoves..!!   Tue 3 Jul 2007 - 1:14

Fjalori i Gjakoves
1. XHYZENTI - koridor
2. KREDENAC - dollap
3. ASHQIHONE - dhome e vecante e ndertuar ne oborr te shtepise ku pergatitej ose ruhej ushqimi
4. MULLO - mllefi
5. FAMXHYMLEK - kemish
6. DOGRI - menjehere
7. QIMQI - kinse
8. MINIVISH - i merdhire, i mavijosur
9. PERBALLADONE - haptazi
10. BALLGUR - me bark, koment i pamenduar
11. TALLAHUT - i pagdhendur, budalle
12. KABA - i madh, dangall
13. ALLABATANE - pa lidhje
14.RRAKSHAJA - gjera te prishura, te hudhura, te papaluara
15. RRAQE - gjera te ndryshme te panevojeshme
16. RRAKADYL - duke u rrotulluar
17. RRAKNY - te rrexosh dicka
18. NYJAFQ - i merrolur
19. MIZIVIR - i poshter,Qe i dhimet dicka, Cikrrimtar...Fikan
20. KUKUBAN - frikacak, i vetmuar, ndjella keq
21. ME YZER - shtatezene
22. YZERHONE - nevojtore
23. FYLFYL- i trullavt, trullan
24. MASLLAHAT- dicka e madhe dhe efektive, profesionale
25. SHIDET - ngjarje e madhe
26. SHTAPALAK - gjere e gjate
27. TAKAHYK - mentalisht i pazhvilluar
28. FURDULLA - lloj i embelsires
29. SNI - sofer
30. N'KET MOZE - para do kohe
31. DELIDAKUZ - femije sherraman
32. RESMA - fotografi
33. QUQBYC - rri ulur ne toke
34. FELQ - efeee
35. SAMUN FRANGJULL - i bjen samun pa suxhuk
36. NAMRUD - njeri i rende, pa qere
37. BIGAJIHAK - piskfillti, papritur
38. KASTILE - enkas
39. QIKEMENGJE - fiokes
40. ALLANUMRILE - vajze me namuz
41. HUMUMGJIK - banjo
42. RUSPA - diqka me vlere
43. BOJ KYRYMYZ - nje ngjyre ne mes te gjelbertes mshel dhe qel
44. EKMIQIHONE - bukepjekes
45. PERDESYZ - i pa ftyre
46. DELLI - damari
47. FILL - menjehere
48. LLAPANXHESH? ? permbledh shuplak, shapull
49. QESHTUTNE - keshtu valla
50. TE BOJ PER IFTI ? te rrafi shum?, te smuj
51. P?R ISHON ? qe nuk perdoret m?
52. NEMELAZEM ? mos bini ne besdi
53. TARAMAD ? objekt per tutjen e f?miejve (dhompir)
54. CACEL ? lugat, dhompir
55. I PREKEN NE MELL ? jo ne rregull n? kry
56. MASKARALLYK ? ngjarje e trazuar
57. NOMA E ZEZ? ? katastrof?
58. MUBAREQ ? njeri i pa sherr
59. HAMSHUR ? njeri qe nuk mendon gjat?, qe nuk lodh trurin
60. MASLLAHAT ? korrekt
61. QINIBAZ ? njeri qe imiton
62. QINU ? imituar
63. ASLI ? e vertet, qe ka te bej me realitetin
64. HEJLI KOFT ? te ligat
65. QUKULUK ? f?mij? qe e b?n veten p?r ta dashur
66. TEQLIF ? i nevojshem
67. MOS JA LE NOMIT ? mos ja nxjerr fundit, mos ja tepro
68. TEKRAR ? perseri, apet
69. PRALLAZ ? dera qe te qet te fqiu
70. DUGOJ ? dyqan, shitore
71. NALLONE ? nallqe
72. MET ZON KEP ? me te shfrytzu materialisht
73. LLUK-LLUK ? falas, gratis
74. NONA E DAJES ? gjyshja, mama e mames
75. ELTEME/ILETEME ? njeri i merzietshem, fol shum?
76. MUHALIF/MUHALIFGJI ? njeri qe fol shum e pa kuptim
77. NAMAZGJA ? treg, pazar
78. RRYP ? katunart, ne Gjakov?
79. 124 ? grup i madh njerz, shum njerz
80. FILTERE ? f?rguese, fertere
81. KOTEC ? shtepiza ku mbahen pulat
82. KREDENAC - komod e vogel per ruajtjen e ushqimit
83. TEVEQEL ? njeri pa moral, pa respekt
84. NAMRUZ ? naiv, njeri vetanak
85. SILI ? karrig
86. SNI ? tepsi e madhe
87.BYTYN ? a jeni bytyn., a jeni krejt (trruq)
88. TAKAYT ? i pa gdhenur
89. VARG - a jeni varg, a jeni mir? te gjith?, (trruq)
90. RRAQEGJI ? njeri qe mbledh gj?ra pa vler?
91. JAPI ? shtepi e po sa mbaruar
92. HUMUMGJIK ? banjo, wc
93. DANGALL ? njeri jo shkatht fizikisht
94. SASHTRIS ? frik? e madhe
95. ALLASHTRIS ? pergaditur temperaturen e ujit (uj? te vokt)
96. PAQAMUR ? persheshe me kos e me huder i perzier
97. IRI - e urrej, i pa deshirueshem
98. NAMRUD ? i zymt?
99. TAMASQAR ? dhimcan
100. PRREK - shum? i uritur (ushqim)
101. KAVALER ? dor? lir? (pare, lek)
102. KYVET ? forc?
103. HYGJYM, TURR ? hyz, hap
104. VUGJUD ? for? shpirtrore
105. RRAKADYL ? e rrexuar s? rrotulluari
106. TARASHQELLYK ? qef, ndjenj? e mir
107. AZGON ? njeri serioz
108. GJAKAJDUR ? njeri i shpurdher, i zoti
109. TESLIM ? ne gjendje jo te mire shendetsore
110. NALET ILON - dreq
111. KUPUK ? njeri pa marre, respekt, arrogant
112. PONDEL, PONDLAN ? njeri me tesha te vjetra
113. BUKPERMYS - njeri pa ndergjegje
114. ZBRU ? duart kur te zbardhen prej ujit
115. KAPADAI ? trim, i zoti
116. HAVRUZ ? oturak,
117. KANAC - perparse, per gatimin e ushqimit
118. BENKIC ? perparse per femij?
119. TAKAYT ? njeri i vjeter, qe rrin veq ne shpi, bajat
120. PORT ? kiliker
121. GULLUB ? kiliker imadh
122. SALLKOM ? ngjarje tragjike
123. IDARE ? mu bo idare, - mu mbledh diqysh
124. ANGLLATIS ? spejgu thell, me ta shti ne trru
125. QIQERR ? zgjuar, pa gjum?
126. ZARI ? nafak (ne pont)
127. STIF- plot
128. ZAHAR ? nashta
129. TATAKURT ? ne gjendeje kritike (shendetsore)
130. SKOMJE ? varferi
131. KYT ? ne sasi shum? shum? te vogel
132. NYNQ ? kry fort?
133. KOLLODONT ? past? e dhomve
134. GASTARE ? got?
135. ZIJAFET ? fest e organizuar nga grat per gra
136. GLLANC ? e re flak
137. ZHIG ? nostalgji (kam zhig)
138. DAS ? djal zoteri, djal i pashem, i menqur
139. HATASHME ? fantastike
140. PUPA ? me n? her e tempo te shpejt, shpejt, fllesh
141. DAKIK ? minut, qast
142. HASHAFTAS ? en? e thell?, per gjella apo sallad
143. SKRROP ? i lagur shum? (nga shiu)
144. TELALL ? lajm i pa konfirmun
145. PARROLL ? ??pifje
146. BAKSUZ ? njeri pa fat
147. N?GJETI ? naj ka tjeter
148. TYRQE ? turqisht
149. OMELE ? derte, halle, probleme
150. HALLEJK ? femer, pa karakter, e pa nder?
151. KARAVLLEJK - plak qe vjedh fmi (ne gjuhen e femijve)
152. LLASTYK ? katunar
153. ?RRXH ? kur te merr gjumi qe nuk mundesh mi qendru te zgjuarit, moment gjumi,
154. GROP ? tradhti, rren, mos ma bo grop, mos me tradhto
155. KAJMAK ? perdoret kur je i knaqen, ishte mir, ishte kajmak., fantazi
156. PALLEN E SEFAS ? Sefa te madh, qef te madh, knaqesi
157. HAKIKAT ? nj?ri shpirt mir?, i ndershem, zemer gj?r?
158. GJYMERT ? shpirt mir?, dor? shlir?
159. ?APRRAZ ? kukall, qakall, maqallung (hahaha)
160. M?RTEQYP ? person me sjellje dhe veprime jo te mira.
161. LLAPANGJESH ? fus shuplak

162. TARASHQELLYK ? ndjenj? knaqsi, knaqesi psh kur te pin ?aj edhe rrin
163. BARIN SYVE ? mashtrim parash, me ta qit barin syve, met marr pare (lek)
164. XHAMAZLLYK ? sjellje apo veprime qesharake, qesharaki
165. MAZUN ? qere jo e mir?, i merzitur, i zemeruar
166. LLU?KAT ? honger pa kontroll
167. LLU?KAN - person qe han pa kontroll dhe shum?
168. SORRAT ? bu?k, ftyr?, pejsa e perparme e ftyres
169. IXHAIZ - siguri, besim
170. UGURIZESH ? paralizohesh
171. ZINXHIN - pasanik
172. PESHKESH - dhurat
173. QYL - falas, shfrytezim
174. JAPI - koridor i madh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Hap-Email.Tk
 
fjaLori i Gjakoves..!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Diskutime & Tema te Ndryshme :: Humori-
Kėrce tek: