Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Bleona Qereti dasma mund tė presė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NoRa
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 69
Age : 27
Registration date : 20/07/2007

MesazhTitulli: Bleona Qereti dasma mund tė presė   Sun 13 Jan 2008 - 18:59

Bleona Qereti dasma mund tė presė
Ishin zgjedhur e kur gjithēka ishte pothuajse gati, Belona. Atėherė kur tė gjitha fustanet Qereti vendosi ta shtynte ditėn e dasmės me Gani Bardhėn. Sepse fati i solli nė duar ca projekte fantastike pėr albumin e saj tė ri muzikor. I cili mund tė jetė dhe i fundit. Bleona na pohon se pas martesės, jeta e saj do tė jetė kryekėput ndryshe. Si?
Ditėn kur e takuam, nė njė prej lokaleve pranė stadiumit “Qemal Stafa”, nuk ishte e krehur apo e kapardisur mbi taka tė larta. E veshur me njė fustan tė bardhė sportiv, me flokėt e lidhur bisht e me njė palė shapka me rripa hequr ashtu shkujdesur nga kėmbėt, tė linte tė kuptoje se kishte kaluar njė ditė shumė tė lodhshme. Dhe sapo e pyet, nuk vonon tė ta pohojė menjėherė: “Po, jam lodhur shumė sot”. Ndėrsa Bleona Qereti shfryn nė lodhjen e saj, gjėja e parė qė tė vjen nė mendje, e qė mund tė tė shpjegojė kėtė lodhje, ėshtė dasma e shumėpėrfolur qė do tė bėhej nė muajin korrik. Por ajo ta pėrmbys shpejt kėtė mendim, duke treguar gjithė punėt qė ka bėrė kėto ditė, tė cilat vetėm me dasmėn qė nuk kishin asnjė lidhje. Nė vend tė pėrgatitjeve tė ceremonisė sė madhe ajo tė tregon pėrgatitjet pėr albumin e saj tė ri qė do tė hedhė sė shpejti nė treg. Tė tregon gjithė entuziazėm pėr takimin me kėngėtarin e madh grek Triandafilos, pėr variantin e ri tė kėngės “Monahos” dhe pėr klipin qė do tė realizojnė sė bashku nė Rodos.

E tė pohoje me bindje se vetėm kur tė kenė mbaruar tė gjitha kėto, do tė mund tė jetė e qetė pėr tė organizuar ceremoninė e dasmės sė saj tė madhe me Gani Bardhėn. Duket se kohėn e kanė pėrcaktuar tashmė: nė vjeshtė. E deri atėherė Bleona ka gjithė kohėn pėr tė realizuar gjithēka ka planifikuar tashmė nė axhendėn e saj. Puna duket se sapo ka filluar... Po. Sapo jam kthyer nga Greqia, ku ndryshe nga herėt e tjera nuk vajta pėr ndonjė koncert, por pėr njė projekt shumė tė rėndėsishėm se kaq. Isha nė studion e njė prej kompozitorėve mė tė njohur grek, Kostandinit, pėr tė realizuar njė variant tė ri tė kėngės sė famshme “Monahos”, me kėngėtarin e madh grek Triandafilos. Ky ishte qėllimi i kėtij udhėtimi, pa menduar dot se nė atė studio do tė ndodhte diēka edhe mė e bukur se kaq. Ēfarė? Pasi mbaruam sė regjistruari kėngėn “Monahos”, Kostandini mė dha dhe dy kėngė tė reja, pėr albumin tim tė ri, qė do ta dalė sė shpejti nė treg.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun 13 Jan 2008 - 19:06, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.mesohu.net
NoRa
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 69
Age : 27
Registration date : 20/07/2007

MesazhTitulli: Re: Bleona Qereti dasma mund tė presė   Sun 13 Jan 2008 - 18:59


Bleona Qereti do e bej dasmen ne Shqiperi.
Pavarsisht se eshte gjithmone ne levizje per promovimin e albumit te ri dhe krushqit i jetojne ne Amerike,Albaniac ka mesuar se dasmen e saj Bleona do e mbaje ne Tirane dhe ju uroni te ishit te ftuar. Kengetarja gjendet disa muaj larg nga nata e dasmes, e cila pritet te shnderrohet ne nje spektakel te vitit , e Bleona padyshim do te jete nusja me e bukur qe kemi pare nga rradhet e artisteve. Kur e pyetem nese jeta bashkshortore do ndikoje ne prezantimet ekstravagante te Bleones ne skene ajo u pergjigj “Une nuk kam per te ndryshuar stilin tim, vetem gjendjen sociale”. Kjo eshte Bleona qe te gjithe e duam : )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.mesohu.net
 
Bleona Qereti dasma mund tė presė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Informacione :: V I P Lajme-
Kėrce tek: