Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Rekord i rij i shpejtesis se internetit?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dard1
Dard1     Dard1
avatar

Numri i postimeve : 218
Age : 24
Localisation : Gjithka!!!
Registration date : 25/05/2007

MesazhTitulli: Rekord i rij i shpejtesis se internetit?   Sun 17 Jun 2007 - 12:05

Disa operator nga high-speed internet2 network treguan se kane bere dy experimente ne te cilin experimentin e pare e thejne rekordin me 7.57 gigabit ne sekonde duke shfrytezuar protokollat standarde te komunikacionit. Ndersa te nesermen te njejtet persona kane modifikuar protokollet dhe thejne rekordin edhe nje here duke derguar data ne te njejten largesi te 200mph, kane aritur nje transfer te 9.08Gbps (giga bajt ne sekond).
Per momentin ky rekord eshte rekord boterore pas rekordit ne shkurt te vitit 2006 te cilen kane thyer rekordin me protokollin ipv4 te arijne shpejtesi nga 8.8gbps
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Hap-Email.Tk
 
Rekord i rij i shpejtesis se internetit?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Informacione :: Internet & Informatik-
Kėrce tek: