Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Barcoleta pėr Nasradinin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:48

nje dit nasradinit ja kishin vjedhur bicikleten dhe ai doli ta kerkoj . por at dit kur ja vjodhen bicikleten nasradinit kishte vdekur nje plak. Nasaradini tu e kerku bicikletn fillon te qaj dhe e pyeten a u merzite. e vjeter e vjeter po edhe nja dy her i kisha hyp (bicikletes)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:49

u kan nastradini tu hes rrunges edhe do shok i kan thon rrena bre diqka , ai i ka thon u shuni bre se mka dek nana,edhe e vazhdon rrugen. mas dy dite shkojn shokt per ngushllime edhe kur trokasin ne der i del nana e nastradinit edhe ata i thojn nastradinit pse na the se te ka dek nana? ai ja kthen e i thot ''po ju am that me rrej e une ju rrejta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:50

Na ishte njė Ferrari i cili kushtonte 30.000
euro,kurse Nasradini i ka pas 29.999 euro. E pa njė plakė e ja lypi njė (1) euro me ble njė ferrari. Plaka tha qė po ti jap dy euro blema edhe mu nja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:50

Shkon nji kojshi me ja lype Nasradinit qerren per me shku ne qytet. Kur kthehet Nasradini brenda e vet gruja kush ke. Nasradini i thot se ke Dini me ma lype qerren per me shku ne qytet dhe ja dhash. Gruja e i thot Nasradinit qysh me ja dhane qerren Dinit ai ma ka prish bothen teme e qerren tane ta bon llom krejt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:51

ka qen ni her nastradini duke kalu me biciklet po ju ka prish bicikleta dhe ne at moment xhemati kan kalu andej me ni plak te vdekur dhe e kan vet nastradinin pse po kan se e vjeter ka qen aj u pergjigj e vjeter e vjeter po i kisha hyp edhe naj dit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:52

Ukan nje here Nastradini me shoket e vet ne aeroplan.Dhe duke ecur aeroplaniit i ka ra funi.
Dhe njerzitr qka me ba jan kap ne hekrat e aeroplanit nalt.Nastradinit i kan than shoket se a guxon me kcy:
Ai ka than.>Rrehni ju shuplak une po kcej.


Dhe ata kan rrehshuplak dhe jan myt para nastradinit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:52

u kan nasradini me kali ne mal edhe ka hyp me pre ni dru edhe ate drunin qe u kan tu e pre e ka pre aty ku u ul edhe tu e pre tu e pre ka ardh nje djal atypari dhe i ka thane mos e pre qat drunin ku je ul se rrezohesh nasradini i thot mos ta nin ty se nuk rrezohena nasradini tu e pre drunin ku u ul u rrezu dhe e ka thy kamen e djatht tu ec udhes me kali e sheh apet qat djalin edhe nalet i thot nasradini si e dite qe e thej kamen a e din kur ka me dek aj djali i thot po more,, kur i thot nasradini sit ban kali tri here hihihihihi i thot kuku pasna me dek tri here sit ban kali hiihihihkiihiihih tu ec udhes ban nje here kali hhihi tu hec anena udhes kali ban per se dyti kali hihi kur thot nasradini kuku edhe njeher sit ban kali hihih ka me dek kur edhe se treti ban kali hihihi edhe nasradini thot a deka bre edhe bjen ne toke edhe e then edhe tjetren kam.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:53

Nje dite kish vdek nje
plak dhe pasi nuk ishte
Hoxha prezent e thirrin
Nastradinin per ceremonin
e varrimit.
Pasi nisen xhemati per ne
varrim njeri nga xhemati e pyet Nastradinin:
Allahile Nastradin a ma sevap eshte me ec para
xhenazes apo prapa?
Nastradini pa u mendue i pergjigjet:
kryesorja eshte mos me qen mbrenda ne tabut se
ndaq shko para ndaq prapa nesoj eshte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:54

nastradin si gjithmon ai te gjith njerzit i ka rrejt po njoni ka then se mu nuk mundesh me rrejt edhe e ka pa nastradinin pshtetun ne muri dhe i ka tho o nastradin leshoma nje rren nese munesh nastradini i ka thon jo valla se nuk i kom me veti , i kom lon ne shpi ai i ka thon ani a po shkon me i marr ne shpi nastradini i thot shkoj vetem nese e man qet muri ai i thot mos ki dert ti ai e man murin e nastradini shkon e rrin ne shpi dhe i thot grus vet oj gru boma qata buk se diqa urie ai han buk e flen ne gjum dhe kur qohet e she ore4 dhe tho kkuku po une e kom lon njerin tu me prit dhe shkon nastradini dhe i thot ai njeri a i more rrenta ai i thot po ku po don ma rren se qita se muri i ri nuk rrzohet e ti tu e majt ????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:54

Gruaja e nastradinit e thirri nastradinin dhe i tha:Ku ku per mu o nastradi ja kum la teshat djelit e jon zvoglU. Kurse nastradini i tha:Ani moj laje edhe djalin qe ti bijen taman
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:54

ish kon nastradini edhe e kish pas ni leper edhe qka i thojke atij leprit aj e ngojke edhe ni dit i vjen ni kusheri nastradinit edhe i thot me me sherby aj e sherben edhe i thot a ma shet leprin aj i thot sa
i thot 100 euro i thot a hajgare po bon une 10000 e kam ble vet i thot ok sa dush aj ja jep ni qmim te madh qetash i thot aj kusherini leprit qomi do sene te shpija edhe aj ja qon edhe ik te nastradini tani ni dit vjen kusherini te shpija atina edhe e shef leprin te nastradini i thot qka ma ke marr leprin i thot une sta kom marr ka arrdh vet edhe i thot si dush a pe blen e i thot kusherini e hamomin ti me ma ngul mue apet...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:55

O kon nasradini i ka thon nona vet shko bleje 1 kg
fiq edhe ka te shkojsh thuje fjalen fiq per mos me harru edhe ky menon qe i ka thon hiq edhe ka te shkon thot hiq hiq hiq osht ni peshkatar tu peshku edhe e nin e kap e rreh edhe i thot ka te shkojsh
thuj "perdit ka nja" tu shku
jon do tu e vorros ni njeri edhe ata e rrehin edhe ithojn ka te shkojsh thuj "zoti t'lasht shnosh"tu ec e tu thon "zoti t'lashte shnosh" e sheh ni njeri tu pre lop edhe aj e rreh edhe i thot ka te shkojsh thuj te boft mir edhe e sheh ni njeri tu bo kak, tu'j u dhi edhe i thot te boft mir edhe...........hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:56

ish kan ni here nastradini edhe i smuhet gruja edhe ne aksham e nxan e qin se thot te mos jes me zhig te grus kur e qin ajo qohet e thot me vete sikur te kisha dit me qi edhe baben ndoshta kish shpetu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:57

Nasradini i dėshpruar me martes po kthehet nė shtėpi i bėrė tap nga alkooli dhe nė derė po pret gruaja e tijė.
Nasradini: Boll keq valla! Shkova me u pi me raki qe te harroj gruan dhe ja ku u paskan bo dy qetash dhe qe te dyja po me presin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 14:58

Nastradin a do te vin shoket per te pare qe e ke kemben e thyer?Po ama te vin vetem ata qe kan thyer kemben para meje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 15:00

Ka qenė Nasradini me nji odė burrash edhe njani prej atyre e pyet Nasradinin "O Nasradin sa vjet be i ki,ai ia kthen "20 vjet .Mbas 20 vjete i njejti person e pyet prap sa vjet i bone o Nasradin ai i thot 20 vjet.Ky quditet edhe i thot qysh be para 20 vjetesh te veta sa vjet i ki tha 20 e tash prap po thush te njejten gjė«.Nasradini ia kthen "BURRI NJĖ‹HER‹ FOL"hehehehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 15:02

Ka qen nasradini ne rrug, u arrdh nje njeri dhe i ka thon ik nasradin se po vijn mi marr magart ne kollotje. Nasradini u ik u shku ne shpi kur u shku ne shpi gruja i ka thon qka je lodh kshtu?Nasradini:po vijin mi marr magart e ika se po me marrin edhe mu!
Gruja:po ti sje magar qe me te marr.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 15:04

I hup Nastradinit Dhia edhe del tash me lyp n'shkretir edhe tash e lyp e lyp se gjon edhe tash befas e sheh nje shtepi edhe tash hyn aty edhe e sheh veq nje grua edhe tash e vet ato thot a ma ke pa dhin tash aj thot jo veq hade gjithum edhe tash e qin ato edhe kur pe sheh prej dritareve burin e vet ka kthehet prej punes edhe ja bon ik mshefu dikund Nastradinit edhe tash aj hin ner kauq edhe tash aj buri i asaj grus ja nis e qin at grun edhe ja bon qa pom vjen lezet krejt boten pe shoh qohet nastradini e dhin tem a po ma sheh kun...!!!Razz:P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 15:05

NJEHER SHKON NASRADINI ME BLE NI KAPUT E MER NJO ME NGJYR TE BARDH EDHE THOT ME MIR PO E MAR NJE TE VERDH EDHE DEL NGA SHITORJA ME KAPUTIN E RI SHITSI I THOT PO NASTRADIN TI DUJESH ME PAGU EDHE NASTRADINI I THOT PO PSE ME PAGU NI SEND KUR SO E JEMJA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 15:08

Ish dal nastradini me shit dru me magar,drut i kishte qit ne samar te magarit vjen nje berber e i blen drut kur i qon nastradini drut berberi ja nal edhe samarin se thot edhe samari eshte dru ky sdon me ja dhane e shtyhen pak po ia jep.I thote:qe bre mere.
po tash me ja nxirre hakun nastradini shkon mu rrhu edhe i thote sa kushton roja ,berberi thote 1 euro, e per dy pesrsona 2 eura.Ani qe rruje pra magarin nihere krejt tana mu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 15:10

Po takohet Nasradin ne Shkup me nje makedonc dhe po e pyet prej nga je?

Makedonci: Ja sum vo Skopje
Nasradini: E Une jom vo Prishtina
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Bardhi
Fillestar-e
Fillestar-e


Numri i postimeve : 35
Age : 36
Registration date : 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   Sun 28 Oct 2007 - 15:16

ish dal nastradini ni nat me marr uj ne bunar edhe po e sheh hijen e hanes ne bunar edhe thot: - Te koka ra hana ne bunar,duhet me nxjerr diqysh.!
Edhe e merr ēengelin e shtin ne bunar edhe munohet me e ngre hanen po i kapet ēengeli ne ni guri e smunet me ngre edhe dikur e ngre me hez edhe e rrok ēengeli ne kry e rrxon.Nastradinit i bjen te fiket edhe kur te qohet e she hanen ne qiell edhe thot:
-S'pe kom gajle qi u rrxova veq shyqyr qi e nxjerra hanen pej bunarit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Nasradinin   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barcoleta pėr Nasradinin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Diskutime & Tema te Ndryshme :: Humori-
Kėrce tek: