Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Bised me shejtanin e Mallkuar...!!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dard1
Dard1     Dard1
avatar

Numri i postimeve : 218
Age : 24
Localisation : Gjithka!!!
Registration date : 25/05/2007

MesazhTitulli: Bised me shejtanin e Mallkuar...!!!   Fri 15 Jun 2007 - 21:09

I thash: Kush je ti?

Me tha: Krijese qe u mallkova

I thash: Pse u mallkove?

Me tha: Kundershtova te nderoj njeriun

I thash: Cfar te shtyri te mos e nderosh njeriun?

Me tha: Si ta nderoj kur une jam me i forte

I thash: Dmth ishe kryelarte?

Me tha: Po

I thash: Pse nuk u pendove?

Me tha: Nga inati per nderimin qe iu be njeriut


I thash: Nderon dike ti?

Me tha: Po

I thash: Si?

Me tha: Me shpresa e deshira

I thash: Ke e nderon?

Me tha: Ate qe me degjon mua

I thash: Kush te degjon ty?

Me tha: Ai qe nuk fale namaz

I thash: Po tjeter?

Me tha: Ai qe rrallehere perkujton Allahun


I thash: Kush eshte miku yt?

Me tha: Hipokriti

I thash: Pse?

Me tha: Sepse ai gjysmen e punes ma kryen

I thash: Si?

Me tha: Fton ne zjarre dhe te tjeret mendojne se per ne xhennet


I thash: Si quhet libri te cilin ia jep njeriut?

Me tha: Hamendja

I thash: Po udhezimin?

Me tha: Epshi


I thash: Cila eshte arma jote?

Me tha: Gruaja e pamoralshme

I thash: Po tingujte e tu?

Me tha: Muzika


I thash: Cilet jane te dashure per ty?

Me tha: Te rinjet qe enderrojne shume

I thash: Kush te shoqerone me se shumti?

Me tha: Pasuniki arrogant

I thash: Kush eshte krahu i djathte i yti?

Me tha: Dijetari qe urdherone per keq, e pengone nga e mira.I thash: Cila eshte shigjeta qe te dobesone?

Me tha: Abdesti

I thash: Po namazi?

Me tha: Eh, namazi me injoron

I thash: Cila gjuhe eshte neveritse per ty?

Me tha: Gjuha qe urdherone per mire, e ndalon nga e keqjaI thash: Sot, a ka musliman qe ti i done?

Me tha: Eh ka shume!

I thash: Ka shume!?

Me tha: Po, ata muslimane qe nuk e falin sabahun me kohe

I thash: Po tjeter gje?

Me tha: Ata qe kur permendet fjala e Allahut nuk e degjojne me vemendje

I thash: Po tjeter gje?

Me tha: Ata qe falen vetem me trup - e mendjen e zemren diku tjeter.I thash: Cilet jane ushtaret e tu?

Me tha: Ata qe luftojne kunder muslimaneve

I thash: Po shteti yt?

Me tha: Izraeli

I thash: Cili flet me gjuhen tende?

Me tha: Ai qe jep urdhera ushtrive kunder muslimaneveI thash: Cfar te pelqen nga kjo qe jemi?

Me tha: Martesat e te rinjeve me vonese

I thash: Po cfar urren (ne kete kohe)?

Me tha: Femrat me hixhab (Me mbulese)

I thash: Me cka i keshillon pasuesite e tu?

Me tha: Te shoqerohen sa me shume me femra e te pijne derisa te dehen.

I thash: Po rinin e tyre?

Me tha: Te nderrojne femra cdo diteI thash: Cilin njeri e urren shume?

Me tha: Njeriun qe done te miren per tjetrin ashtu sic e done per veten e tij

I thash: Me cfar e mashtrone njeriun me se shumti?

Me tha: Me joshje ndaj graveI thash: Si u merr kohen sot (me se shumti) njerezve?
Me tha: Me duhan e TV

I thash: Po si i le pa gjume deri ne oret e mengjesit?

Me tha: (Me kujtes) Ndaj bukurive te kesaj jete[ Nje nate deshta te shkoje heret ne gjami ... ]

Thash: ( Degjova ezanin e sabahut) Te shkoj ne gjami.

Me tha: Eh, nata eshte e gjate, vazhdo gjumin

Thash: Kam frike se do me kaloj koha

Me tha: Ke kohe sa te duash.

Thash: Kam dro se nuk mund te arrij te falem me xhemat

Me tha: Mos e mundo veten shume me adhurim(Me kishte zere gjume i lehte, dhe kur me doli - kishte lindur dielli)

Thash: Uh, paska lind dielli!

Me tha: (Me ze te bute) Mos te vjen keq, dita eshte e gjate ..[Pasi u fala, u ula qe te beje dhiker] .. me hapi fletoren e mendimeve!

Thash: Me largove nga dhikri

Me tha: Lere bej me mire dhiker naten .. Je duke e munduar veten teper, shijoje pak rinine!

Thash: I frikesohem vdekjes

Me tha: Eh jeta eshte e gjate ..[ Deshta te lexoj Kur'an e te mesoj permendesh .. ]

Thash: (Me vetevete) U bera gati!

Me tha: Kendelle veten pak me muzike

Thash: Muzika eshte haram

Me tha: Jo te te gjithe dijetaret

Thash: Hadithet e verteta i kam prane qe deshmojne se eshte haram

Me tha: Te gjitha jane te dobeta[ Derisa isha duke ecur, kaloi nje vajze, dhe ula shikimin .. ]

Me tha: Cfar ka nese e shikon?

Thash: Shikimi eshte i rrezikshem

Me tha: Te meditosh te bukuren eshte hallall[ Bera nijet qe te marre nje udhetim .. ]

Me tha: Per ku je nisur?

Thash: Per te bere ummren

Me tha: Pse po e mundon veten per nje ummreh, kur dyerte per te bere mire jane te shumta

Thash: Dua te perforcoj imanin e moralin tim

Me tha: Ne xhennet nuk hyet me vepra[ Deshta te keshilloj dike .. ]

Me tha: Mos i nxjerre vetit telashe ..

Thash: Keshilla i bene dobi besimtarit

Me tha: Frikesohem se do behesh i njohur, e ajo eshte nena e te keqijaveThash: Erdhi koha e Namazit!

Me thote: Ka kohe!

Thash: Kam frike se me kalon koha.

Me thote: Eh, mjaft je fale edhe nese kalon koha, e fale pas kohes!Thash: Pas namazit te sabahut te lexoj Kur'an

Me thote: Gjumi eshte dhunti

Thash: Flej pasi te lexoj Kur'an

Me thote: Mevone nuk te merr gjumi!Thash: Kam nje vella nuk falet!!

Me thote: Zoti udhezon ke te doje

Thash: Duhet ta keshilloj per mire

Me thote: Eh, ai e dine se c'eshte e mira e c'eshte e keqja

Thash: E dine! Po nuk punon

Me thote: Lere se i vjen koha edhe atij te punojThash: Nga sot e tutje do te kryej namazet me kohe!

Me thote: Zoti fale shume

Thash: Namazi eshte borgj ne kohen e tij

Me thote: Edhe nese e fale pas kohes, te pranohetThash: Te shkoj sot me heret ne gjami!

Me thote: Gjamija akoma eshte e mbyllur

Thash: Pse a thua mund te jete mbyllur!

Me thote: Sepse femijet e ndytinThash: T'i mesoj ca femije leximin e Kur'anit

Me thote: Eh, mos e angazho veten se nuk ta dine kush per mire

Thash: E beje per hir te Allahut

Me thote: Atehere merru me te rritur me mire

Thash: Po dua t'i mesoj femijet!

Me thote: Eh, te marrin gjithe kohen dhe te shkon mundi huc.I thash: Si e quane kohen e tanishme?

Me tha: Koha e dobesimit tim

I thash: Pse?

Me tha: Kulmi i shkences

I thash: Si te dobesone?

Me tha: Kuptoi njeriu se shkenca nuk zgjidh cdo gje

I thash: Po pastaj?

Me tha: Shtohet nevoja per fe

I thash: Per cilen fe?

Me tha: Islamin

I thash: Pse te dobeson feja Islame?

Me tha: Sepse m'i pakesone pasuesit

I thash: Si?

Me tha: Feja Islame ngrohteson besimtarin

I thash: Tjeter?

Me tha: Eshte drite per udhetarine

I thash: E the te verteten o genjeshtar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Hap-Email.Tk
 
Bised me shejtanin e Mallkuar...!!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bilall Maliqi: Bisedė me poetin Nehat Ramizi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Diskutime & Tema te Ndryshme :: Feja-
Kėrce tek: