Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 SHPK arreston edhe katėr persona...........

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Nitti
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 52
Age : 27
Registration date : 22/08/2007

MesazhTitulli: SHPK arreston edhe katėr persona...........   Thu 23 Aug 2007 - 9:25

SHPK arreston edhe katėr persona tė dyshuar lidhur me arratisjen e tė burgosurve nga burgu i Dubravės


Janė arrestuar edhe katėr persona tė dyshuar pėr lidhje me arratisjen e shtatė tė burgosurve nga Burgu i Dubravės. Identiteti i tė arrestuarve dhe vendi i arrestimit tė tyre nuk ėshtė njoftuar.
Zėdhėnėsi i Shėrbimit Policor tė Kosovės, Veton Elshani, ka bėrė tė ditur se tė arrestuarit janė persona tė dyshuar pėr "mundėsim tė arratisjes sė personave tė privuar lirie", pėr "shkaktim tė rrezikut tė pėrgjithshėm", pėr "armėmbajtje pa leje" dhe pėr "rrezikim i personave zyrtarė". Dyshohet se, nė ēastin e arratisjes sė shtatė tė burgosurve nga burgu i Dubravės, kėta katėr persona kanė qenė rreth 400 metra larg murit tė jashtėm tė burgut, prej nga ka pasur edhe tė shtėna me armė zjarri.
Sipas zėdhėnėsit Elshani, ndaj pesė oficerėve korrektues tė burgut tė Dubravės, tė cilėt ishin arrestuar mė parė nė lidhje me arratisjen e shtatė tė burgosurve, ėshtė bėrė kallėzim penal nga prokuroria. Sipas tij, dy prej tyre janė liruar nga arresti me vendim tė gjykatėsit tė procedurės paraprake, ndėrsa tre prej tė arrestuarve u ėshtė caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditėsh.
Zėdhėnėsi Elshani bėn tė ditur se operacioni pėr kėrkimin e tė arratisurve po vazhdon edhe mė tutje. Qytetarėve qė mund tė kenė ndonjė informatė nė lidhje me tė arratisurit u bėn thirrje qė tė njoftojnė stacionin mė tė afėrt tė policisė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
 
SHPK arreston edhe katėr persona...........
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Informacione :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: