Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Poezi Dashurie,,,

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Egz0ni
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 63
Age : 26
Registration date : 26/07/2007

MesazhTitulli: Poezi Dashurie,,,   Sun 5 Aug 2007 - 13:26

largesi" nje veshtrim nga larg dy sy pres ti shikoj por kjo largesi qenka e ftohte dhe veten mallkoj me kujtohet larg syve larg zemres jo s'eshte e vertete largesia eshte mall, ankth prove per dashurin e vertete
-------------------------------------------------------------------------------------
dikur buzeqeshja me ndrinte ne sy,e tani ndjehem si peshku pa uj e mbyllur ne vetmi,dikur beja plane per dashurin e jetes e tani jam si njeriu qe numero ditet e vdekjes,nuk e dua jeten pa ty dashuria e jetes time,qe po tretesh ne dhe te zi e mua me le ne dhimbje,koha kalon e ti cdo dit e me shum ne zemer me mungon,ti je me engjejt o shpirti im,dhe per mua do ngelesh plag pa sherim,se dua jeten pa ty se vetem me smund te enderroj,vetem lutem per ty qe shpirti ne paqe te te pushoj,dhe me prit se se shpejti tek ti do te vij..o vdekje mizore o merem dhe mua o kthema zemren qe ma more.
-------------------------------------------------------------------------------------
dashurova dy sy,por smu dhan kurr ne jet,enderrova nje enderr po su be kurr realitet,kerkova nje rrahje zemre,por srrahu kurr per mua,kerkova te me thoje te dua por.............
-------------------------------------------------------------------------------------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Egz0ni
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 63
Age : 26
Registration date : 26/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 5 Aug 2007 - 13:26

Ngadal Peshperis

Kur mendoj per ty
Dhe ethe shpirtri leshon
Mendoj per gjene me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone.

Kur mendoj per syte e trishtuar
Dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per floket mbi gjoksin tend
Dhe zemrat qe rrahin pandal.

Kur prane teje qendroj e heshtur
Dhe dridhem kur me prek ngadal
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.

Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
Ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe un ngadal peshperis te dashuroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Egz0ni
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 63
Age : 26
Registration date : 26/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 5 Aug 2007 - 13:27

Do re vi nje nate
Tek ti
Te shof si fle,si mer fryme
Mes nates dhe heshtjes
te degjohet vec frymarja jote
Valle te te prek,apo te mbaj distance
kam frike se zgjohesh,se mos ke frike
por jam un ajo qe te ndjek
ajo qe endren ta trazon
ajo qe diten ta verbon
jam un perseri jam un
sme ngopen dot syte duke te par kurr
sa djall i bukur je
me terheq,me ngreh pas vete
dhe kur te afrohem me largon
mos valle je i till
apo me provokon?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Egz0ni
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 63
Age : 26
Registration date : 26/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 5 Aug 2007 - 13:28

Shume gjera ty dua te ti them

Shume ndjenja e endrra me ty dua ti ndaj

se te kam pritur e jam merzitur nete me radhe

lotet ska pas kush te mi thaj.

Shume gjera dua te them

shume ndjenja me ty dua ti ndaj

mos me qorto me o shpirt

se me sdua te qaj.

E ndjej se te dua

e ndjej se shpirt te kam

te lutem mos me thuaj

se besim te flas tek ty nuk kam

Me kupto te lutem kur merzitem

e xheloze e cmendur behem

mos me ve faj, mire nuk ndihem

se pa sinqeritet terbohem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Egz0ni
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 63
Age : 26
Registration date : 26/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 5 Aug 2007 - 21:58

Frika me ze kur s'je prane meje
Kam frike se mos dikush si flladi lehte i pranveres
te rremben dhe ti si gjethe
largohesh larg
aq sa une s'mundem te te kap
-------------------------------------------------------------------------------------
Ajo qe ti gjithmon ke ditur!!

Te dua shume
Nga thellesia e shpirtit tim
Dhe ndonjehere
Jam e trishtuar
Se di
Se shpejt, shume shpejt
do te shkosh
ne kerkim te fatit tend
Mos e moho
Dhe ti e dije
Gjithmone
Se ajo dite do te vinte
E di qe nuk kam bere asgje
per ta ndalur
Vecse te lash te shkosh
Qe-nje dite
te kthehesh
Ose te pakten
te me ruash
gjithmon
ne ndonje cep te zemres tende
Ne perjetesi
Per dashurine time
Qe na lidhi per
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Egz0ni
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 63
Age : 26
Registration date : 26/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 5 Aug 2007 - 22:03

Loti im dua te pikoj ne syrin tend dua te pikoj ne faqen tende dua te jetoj ne zemren tende dua te mbes pergjithmone ne shpirtin tend
-------------------------------------------------------------------------------------
U takuam ne park
petalet e trendafilit u hapen
si kurore princeshe
U puthem ne park
trendafili u ngjyros me te kuq
U zume keq ne park
petalet e gjora qene mekur
U ndame ne park, duke thene "Lamtumire"
Trendafili tashme kish vdekur
-------------------------------------------------------------------------------------
Ti do kthehesh prape!!!!

U largove pa me thene asnje fjale
U largove dhe me kot te prita
Ike ashtu sic erdhe , por lendove shpirtin tim
Eci neper rruge dhe kudo me shfaqesh ti
eci dhe pyes veten ku ndodhesh tani
eci...eci...eci...dhe syte me mbushen me lote
Perse me braktise pergjigjen
se gjej dot
Eci...eci...eci dhe rruga me duket e gjate
Mbase kur ajo te mbaroje
Ti do kthehesh prape!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Egz0ni
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 63
Age : 26
Registration date : 26/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 5 Aug 2007 - 22:07

Ti do kthehesh prape!!!!

U largove pa me thene asnje fjale
U largove dhe me kot te prita
Ike ashtu sic erdhe , por lendove shpirtin tim
Eci neper rruge dhe kudo me shfaqesh ti
eci dhe pyes veten ku ndodhesh tani
eci...eci...eci...dhe syte me mbushen me lote
Perse me braktise pergjigjen
se gjej dot
Eci...eci...eci dhe rruga me duket e gjate
Mbase kur ajo te mbaroje
Ti do kthehesh prape!!!
-------------------------------------------------------------------------------------
Ne gjume kur rashe
ne enderr te pashe
ne kembe u ngrita
emrin tend e bertita.
-------------------------------------------------------------------------------------
Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.
-------------------------------------------------------------------------------------
Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Nitti
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 52
Age : 27
Registration date : 22/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Wed 22 Aug 2007 - 14:39

------------------------------------------

---------------------------------------
Nuk Paska Qen E Shkruar,
Qe Te Me Ngroh Pran Hija Jote,
Gjithmon Me Ke Munguar,
Por Me Shum Me Mungon Sonte,
E Di Qe Ke Ndrryshuar,
Nuk Je Ai Qe Dikur E Deshta,
E Di Qe Kam Gabuar,
Te Gjitha I Mori Tjetra,
Tash Te Humba Ty!
----------------------------------------
Tani A Je I Lumtur Si Ishe Me Mua?
E Di, Eshte Teper Von Ta Them
Por Ende Te Duaaaaa!
----------------------------------------
Kurr Sdo Tja Fali Vetes
Qe Se Pranova Te Verteten,
Eshte Dashur Qe Ta Thoja,
Te Dua Ma Shum Se Veten
Nese Me Ty Takohem
Me Shiko Ne Sy
Ta Di Se Ma Ke Falur,
Ashtu Si Ta Fala Un Ty!!
----------------------------------------
Me Kan Then E Me Kan Then,
Ne Ty Mos Me U Dashuru,
Me Kan Then Se Ke Mem Lan,
Ke Me Shku E Mem Harru,
Me Kan Lodh Me Fjalet E Shkrehta,
Thojn Se Ti Nuk Je Besnik,
Por Nese Ndodh Qe Fjalet Jan T'verteta,
Ti Prej Meje Ik
--------------------------------------------
Hej Aventurat Tua,
i Harron Nese Rrin Me Mua,
Ti Dukesh Simpatik
Nese Sje Besnik
ik Pre Meje ik
--------------------------------------
------------------------------------------
Ka Nje Koh Qe Ke Ndrryshuar
Qka Ka Ndodhur Me Ty Nuk E Di,
Sje Ai Qe Kam Dashuruar,
Tani Sillesh Si Tjeter Njeri,
Her Humbesh, E Her Lajmrohesh,
Si Me Par Un Me Nuk Te Takoj,
Nese Do Qe Te Largohesh,
Veq Vazhdo Se Edhe Pa Ty Jetoj!!!
------------------------------------------
Jam Ajo Qe Jam
DOt Vazhdoj Stilin Tim Un NUk E Ndrroj
Dije Mire Smundem Te Pranoj
Shoqerin Un Per Ty Ta Largoj
Ik Ti Pergjitmon“Me Ler Te Lir T'jetoj
Mos Kujto Se Rinin E Jap Per Ty
Kesaj Me Si Thuhet Dashuri
Ndarja Jon Ma E Mir Eshte Per Te Dy
Por Kurr Mos U Ktheh Perseri
-------------------------------------------
Gjersa Dielli Te Ben Drit
Edhe Deti Te Gjemon
Dhe Te Vdes Ti Mbylli Syt
Kurr Kjo Zemer Ste Harron
------------------------------------------
Ti Bre Djal Qka Po Mendon
Me Kto Fjal Mu S'me Mashtrron
S'eshte E Leht Ti Mem Bind Mu
Nese Tjerat T'kan Lazdru
-------------------------------------------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Nitti
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 52
Age : 27
Registration date : 22/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Wed 22 Aug 2007 - 14:40

Dashuria nuk eshte loje
qe te tallesh e te luash
Dhe pastaj kur do ti
si cigare ate ta shuash
==========================================


----------------------------------------------------------------------

Jam ne shpirtin tend i lumtur i qeshur! jam ne trupin tend i humbur i zhveshur! jam zjarr i padukshem nga hiri i mshefur! ne aromen tende i papirė i dehur! jam si jorgan enderrash qe ty te mbulon jam dora qe drillet kur ty ledhaton! jam nata pa gjum - mbushur ledhatime jam puthja qe digjet tek ti fryma ime!! Jam fjala e dhėnė besa amaneti !! jam pa zemrėn time-se tek ti me mbeti
---------------------------------------------------------------------
Ti je mjalt ti je shebet
Ti i jep jetes time lezet
Ti je gjak ne shpirtin tim
Pa ty jeta ska kuptim

Hey shpirt o moj zemer
Per mu je ma e bukura djal
Ti je si hana kur ndricon
Qe nates bukurin ja shton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Nitti
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 52
Age : 27
Registration date : 22/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Wed 22 Aug 2007 - 14:40

Me Mungon ...........!!!
Me mungon buzqeshja jote e dikurshme!
Me mungon aj shikim i Arte!!!!!
Me mungon fjala jote e ėmbėlllll!!!!!
Me mungon pranija jote shpriti imeee!!!!
Me mungon ti qe ne zemer te kammm!
Me mungon Takimi yne i dikurshem!!!!
Me mungon nje perqafim nga ti !
Me mungon nje puthje e zjarrt!
Me mungon nje ledhatim i arte!!!!!
Me mungon ... E qka sme mungon nga ti shpirt !!!!

--------------------------------------------------------------------------------
Te Dua me SHume se vetennn!!!!
Te them Te dua sepse Per ty po vuaj!
Te them te dua se ne shpirte te kamm!
Te them te dua se pa ty keshtu spo mundem!!
Te them te dua sepse pa ty nuk di me jetu!!!
Te them te dua se paty sme duhet azgje!!!
Te tem te dua se pa ty nuk mundem me jetu!!
Te them te dua se je thell ne shpirtin time!!
Te them te dua se kam deshire per jete afer vetes met afruaaaaaaaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Nitti
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 52
Age : 27
Registration date : 22/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Wed 22 Aug 2007 - 14:41

Nuk ka vit qe nuk du teØt boj vizit,
Nuk ka muaj qe nuk du teØt shkruaj,
Nuk ka jav qe per ty nuk qaj,
Nuk ka dit qe nuk jam tu tprit,
Nuk ka or qe nuk te kujtoj nĆØ shkoll,
Nuk ka minut qe ne ti nuk kam umut,
Nuk ka sekund qe pa ti te jetoj mund !!

Njisia Kriminalistike Hetimet Vazhdojn Nė Kerkimin E Dashuris Se Humbur
---------------------------------------------------------------------------
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Nitti
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 52
Age : 27
Registration date : 22/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Wed 22 Aug 2007 - 14:43

ne zemer te kam ne zemer te ruaj
edhe pse je larg
per ty shum po vuaj
a dot vie dita
qe te vish te un
te te them te dua
te dua te dua
shummmmmmmmmmmmmmmm

Cfarė zemėr pate
qė kėtė tė ma bėsh mua
besėn nuk e mbajtelind
por pėrsėri tė dua.

e kam nje deshir
ooooooohhhh
sa esht e thjesht
me te puth nje her
tjeter skisha desht??
Ti je lule qe tė takova

luja e jote me esht thaa
per kujtim ti qe ma dhaa
un me lot po e ujiss
emrin tend e peshperis

me dor po te shkruaj
me zemer po vuaj
pse je larg meje
me le te vetmuar
sa dit i merzitur e sa net i qet
shkruaj zemres sime
se te don per
jettt

ti je engjell qe te endrrovaa
ti je gjithqka ne ket jetttt
qka te shkruaj esht e vertet!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Egzona
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 75
Registration date : 26/05/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 23 Sep 2007 - 13:55

Mos i beso askujt e mos e urrej veten..
Por me beso mua qe per ty e jap jeten
Edhe pse je larg asgje sme pengon
LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Egzona
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 75
Registration date : 26/05/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 23 Sep 2007 - 13:56

Tri lule ti dhurova ato prej zemres
Ti dergova Tparen per shoqri dyten
Per dashuri e treta te mbet kujtim
Per xhelozi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Egzona
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 75
Registration date : 26/05/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 23 Sep 2007 - 13:56

Me kujtime mos me mashtro eja te une
Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj
Syt per ty do ti qerroj Ty te dua
Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Egzona
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 75
Registration date : 26/05/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 23 Sep 2007 - 13:57

Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua
Per bese sa qe nuk beson qka me te
Than kur zemra ime vetem ty te done
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Egzona
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 75
Registration date : 26/05/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 23 Sep 2007 - 13:57

Pse qe te dua kur ti sme do dhe une
Nje jete me ty dua te qendroj ne syte
E tu shofe trishtimin ne lotet e mia
Shofe shkatrimin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xxDona
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 63
Age : 25
Registration date : 21/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 23 Sep 2007 - 13:59

Nuk i besova veshve nuk besova
Ne mua kur me goje ti the
Se te dua Ma mire eshte te
Vdes ti mbylli keta sy se
Te jetoj ne ket bote
Pergjithmone pa ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
xxDona
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 63
Age : 25
Registration date : 21/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 23 Sep 2007 - 14:00

Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur
Nese kerkon varin i thoni se gjindet
Ne fund te detit nese kerkon trupin
I thoni se eshte mykur nese kerkon
Shpirtin i thoni se pushon diku
Nthellsi te tokes nese kerkon
Syt emi i thoni se nga lotet
U verbua


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun 23 Sep 2007 - 14:02, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
xxDona
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 63
Age : 25
Registration date : 21/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 23 Sep 2007 - 14:01

Nuk eshte edhe aq poezi dashurie
Por poezi vuajtje por nje
dashuri e madhe njekohesisht
Lind me nje dhimbje te madhe


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun 23 Sep 2007 - 14:02, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
xxDona
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 63
Age : 25
Registration date : 21/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 23 Sep 2007 - 14:01

Nese une do te vdes me mbulon
Dheu i zi mbi varrin tim do
Ta shkruaj te kam dashtur
vetem ty thikat i duroj
plumbat i pranoj por
Te ndahem prej teje
As qe e mendoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
xxDona
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 63
Age : 25
Registration date : 21/07/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 23 Sep 2007 - 14:01

E kam nje deshir oh sa eshte
E thjeshte me ti puth buzet
Tjeter skisha desht sa e
Embel eshte jeta sa e
Embel rinija por me e
Embla qenka dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vali-de.tk
Nitti
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 52
Age : 27
Registration date : 22/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 30 Dec 2007 - 17:11

HARRO DORĖN QE TĖ KA SHKRUAR...Jeto per veten tende,e vetmuar
harro te lutem doren qe te ka shkruar
dhe une i vetmuar ashtu do te jetoj
harro se ne kete jete une ekzistoj

shum bera per ty dhe sdite ti qmosh
zemren qe te deshti smunde ta dashurosh
lotet qe pikuan smunde ti ndalosh
sdua tash per asgje qe te me kujtosh

Harro fjalet qe vetem ty ti thash
harro zemren qe e ke perveluar
harro netet qe te kam enderruar
harroje doren qe veq ty te ka shkruar

harro se te pata dikur ne zemer
harro se te thirra dite e net ne emer
harro se ne jete sdo te dua tjeter
per mua ti mbetesh nje plage e vjeter

harro se ekziston ne bote emri elvis
nuk me deshte si asgje se sme kishe as fis
harro se ne jete nje djale
shpirt e zemer ti ka fale

harro se te deshta dhe ende te dua
harroj te gjitha nese sje me mua
por nje gje te vetme te lutem mbaje mend
se si une ne kete bote sdo ta gjesh askend

mbaje mend nje gje ne jete
se te deshta me te vertete
edhe pse sme besove ska tash rendesi
veq dije se jeten do ta jepja per ty

tash harro fjalet e mia dhe bej si do vete
lerem mua me kete dhimbje, te qete
une do te vuaj e vuaj e lotoj
derisa jete nje dite te nderroj

per ty tregova shum respekt
ne qdo ane e ne fjale
por kjo nuk pat aspak efekt
tash po vdes per ty ky djale

me fal qe jeten pa ty se dua
me fal qe vdekjen tash e kerkoj
me fal se ndoshta keshtu qenka shkruar
se veq i vdekur mund te harroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Nitti
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 52
Age : 27
Registration date : 22/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 30 Dec 2007 - 17:12

U MUNDOVA TE HARROJ!!

U mundova te harroj
por kjo nuk ishte aq lehte
vloi zemra ime e mjere
dhe gjaku im i nxehte

u mundova te mos flas
por hija jote me vinte pas
nuk munda te harroj
mendova veten ta vras

u mundova te mos shkruaj
por kjo me bente te vuaj
ishe larg por te doja
edhe pse pa ty jetoja

nese ti me harron
dije nje zemer shkatrron
e nese ske fare meshire
bere kete me gjith deshire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Nitti
Antar 10%
Antar 10%


Numri i postimeve : 52
Age : 27
Registration date : 22/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   Sun 30 Dec 2007 - 17:12

SOT PO SHKRUAJ NGA MALLI!!!


Sot po shkruaj nga malli
per ty qe e kam ne zemer
ka kohe qe ste kam pare
as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !
dhe malli im po me mbyte
duke te qare me dite e nete
beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti
nga vuajtjet qe zemra i ka
a e din sa eshte e rende
pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo
ne zemer e forte qendro
sa te kam dashur une
askush nuk do te do ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.deqani-team.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie,,,   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Dashurie,,,
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» VIKTORIA XHAKO - SONET DASHURIE - Poezi
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Diskutime & Tema te Ndryshme :: Dashuria-
Kėrce tek: