Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 9500 web-fqe ne demshme ne ditė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dard1
Dard1     Dard1
avatar

Numri i postimeve : 218
Age : 24
Localisation : Gjithka!!!
Registration date : 25/05/2007

MesazhTitulli: 9500 web-fqe ne demshme ne ditė   Fri 8 Jun 2007 - 11:04

Raporti i fundit nga Sophos,shpalos informata brengosėse per shfrytezuesit
Sipas Raportit te fundit nga kompania e njohur per programe anti-rivale,Sophos qdo dit zbulon me sė 9500 web-faqe qe permbajn kod te demshem per shfrytezuesit,shifer kjo qe tregon per rritjen ne nivelin e malware ne internet.Krahasuar me 1000 web-faqe en dit ne muajn prill,maji tregohet edhe me ''kercnues'' nper shfrytezuesit e pa kujdesshem sipas kompanis momentalisht egzistojn mbi 4500,000 web-faqe qe jan te stermbushura me kod te demshem.Sigurisht se nuk eshte qudi fakti se Kina serish mbetet e para ne listen e vendeve nga kan prej ardhjen keto web-faqe me pjesmarrje prej mbi 53-2%,percjell nga SHBA me 27,4%dhe Gjermania me 5,1 %.antar i ri ne kete pjesmarrje eshte Tajlanda me 1,1%.''Jo vetem konsumatoret,por edhe kompanit dueht te kenė kujdes nga infekimi i web-faqes se tyre me kod te ketillė,pasi qe ka kaluar koha kur sulmet u dedikoheshin mases se shfrytzuesve''-thksojn zyrtaret e Sophos.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Hap-Email.Tk
 
9500 web-fqe ne demshme ne ditė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Informacione :: Internet & Informatik-
Kėrce tek: