Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 ErmaL FejzuLLahu--Nena Loke

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Egzona
Antar 10%
Antar 10%
avatar

Numri i postimeve : 75
Registration date : 26/05/2007

MesazhTitulli: ErmaL FejzuLLahu--Nena Loke   Wed 18 Jul 2007 - 1:15

Heeeeeej

Djellė e hanė qė n'dritė kėt dhe
Nanė Kosovėn ku kam le
Ku e rrita s'pari shtatin
Nė kto troje derdha gjakun
Piva ujė te kėsaj toke
Bashkė me lotė e nanės loke

Heeeeeej

Nėna loke mu m'pėrkuni
E mi knoj nja 2 kėngė gjumi
Biri im e patsh uraten
Mi la pranė pushkėn dhe shpatėn
Mi pėrgdheli faqe, durė
Ma mloj kokėn me FLAMUR
Me shqiponjėn 2 krenare
Me ftoj n'gjumė nėna shqiptare
E si mos vdeksh Birė pėr kėt dhe
Sot ke vdek kurr ske me le

...


Heeeeeej

Rrita shtatin kullė prej guri
Syė e dritė mi dha FLAMURI
Se si vihet te lirija
T'gjitha rrug't mi msoj frangjija
Se si q'duhet derdhėm gjak
Kshtu mė msoj babė gjyshi plak

Heeeeeej

Biri im mos t'dhimet jeta
Pėr kto troje, pėr kto shkrepa
Kqyrum Birė sa rrudha t'ballit
Ke me i msu krejt udh't e malit
Amanet naj paska thanė
Amanet plisinė e bardhė
Kush tenton me t'shkel me kamė

oh ooo mos patsh pushk
oh haje me dhamė oh njo heej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
ErmaL FejzuLLahu--Nena Loke
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Muzik te Gjitha LLojet :: Tekste te Kengėve shqipe-
Kėrce tek: