Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Etno Engjujt--Albanian

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dard1
Dard1     Dard1
avatar

Numri i postimeve : 218
Age : 24
Localisation : Gjithka!!!
Registration date : 25/05/2007

MesazhTitulli: Etno Engjujt--Albanian   Wed 18 Jul 2007 - 1:06

Unė jetoj kuq e zi
Marr frym shqip
Shoh kuq e zi
Gjaku m'rrjedh shqip
Jetoj ktu me vdes
Me tradit e bajrak
Me kanun e me legj
Me fis e me gjak
Kur dhe guri osht i amėl
Ku dhe vendi ka fjal
Dhe ku nihet pushka
Kur te na ka lind djal
Dhe ku shtrohet sofra
Fillon nxehet votra
Ku dhe pika ma e dobt
Me moral e nder osht motra


Red'n'Black I dress eagle
On my chest
It's so good to be an ALBANIAN
Keep my head up high
For that flag I die
I'm proud to be an ALBANIAN


Red'n'Black I dress eagle
On my chest
It's so good to be an ALBANIAN
Keep my head up high
For that flag I die
I'm proud to be an ALBANIAN


Kuq e zi mė rrjedh
gjaku nėpėr vena
E nė ēdo qelize gjall
Shpendi me 2 krena
Edhe n'vend i beku
Tona senet ktu i gjen
Mos tė folim vese
Edhe guri kėtu vlen
Vjetėrsina e gurina
Malet plot me barot
Det e bregdet
Fusha tė ujituna me lot
Me fisnik e fise
Me lahuta e ēifteli
Nė njė emėr tė madh
E tė shenjt SHQIPNI


Red'n'Black I dress eagle
On my chest
It's so good to be an ALBANIAN
Keep my head up high
For that flag I die
I'm proud to be an ALBANIAN

Red'n'Black I dress eagle
On my chest
It's so good to be an ALBANIAN
Keep my head up high
For that flag I die
I'm proud to be an ALBANIAN


Unė shoh kuq e zi
Jetoj–vdes kuq e zi
Marr frym kuq e zi
Besoj kuq e zi
Jetoj ku kėnga
Jepet si kushtrim
Si njė fush e betej
Si njė lindje e varrim
Ku shqiponja ulet
I ngul thonjt nė tok
Ku fjala ka peshje
Qė nuk matet me “ok”
Ku vijat e dores
Thojn tė njejtin drejtim
Ku rrudhat nė ball flasin
Pėr mundim

Flas kuq e zi
Godas kuq e zi
Unė dėgjoj kuq e zi
Shėnoj kuq e zi
Njė dashhni mė vlon
Pėr kėt fis e ket far
Pra zemra jeme
I'm proud to be SHQIPTAR


Red'n'Black I dress eagle
On my chest
It's so good to be an ALBANIAN
Keep my head up high
For that flag I die
I'm proud to be an ALBANIAN


Red'n'Black I dress eagle
On my chest
It's so good to be an ALBANIAN
Keep my head up high
For that flag I die
I'm proud to be an ALBANIAN


Red'n'Black I dress eagle
On my chest
It's so good to be an ALBANIAN
Keep my head up high
For that flag I die
I'm proud to be an ALBANIAN


Red'n'Black I dress eagle
On my chest
It's so good to be an ALBANIAN
Keep my head up high
For that flag I die
I'm proud to be an ALBANIAN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Hap-Email.Tk
 
Etno Engjujt--Albanian
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Muzik te Gjitha LLojet :: Tekste te Kengėve shqipe-
Kėrce tek: