Peja Team Forum

Forum pėr tė gjitha moshat ...!!!
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Golf V GTI W12 650

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dard1
Dard1     Dard1
avatar

Numri i postimeve : 218
Age : 24
Localisation : Gjithka!!!
Registration date : 25/05/2007

MesazhTitulli: Golf V GTI W12 650   Sun 3 Jun 2007 - 12:50

Golf V GTI W12 650 ''baba i te gjithė GTI-ve''
Pas ''qudisė'' se Audis-ė ne edicionin Clubsport,ua ofrojm rastin ra shihni ''qudin'' e dytė nga grupi VW,kesaj radhe nen emblemen Volkswagen.E kemi fjalen per konceptin e zbuluar disa ditė me parė gjatė takimit Woethesee 2007 ne Gjermani,ku VW shpalosi konceptin GTI W13 650. I vlerėsuar si ''Babai i tė Gjithė GTI-ve'',ky model si oer nga perfomanca dhe qmimi,ashtu edhe nga dizajni ėshtė unik.Me shpejtesi maksimale 325km/h dhe nisje nga 0 ne 100km/h per 3,7sekonda,GTI W12 650 motorizohet nga 6 litershi bi-turbo,i cili ashtu siq edhe po mund e paramendoni, prodhon jo me pak se 650kf. Fatkeqsisht,qmimi i tij as qe do t'ju duhet ta dini,sepse VW thekson se paraqet vete koncept pėr te treguar se qfarė mund te arrihet ne njė Golf,prandaj W12 nuk do te jet ne shitje,Qminin per Golfin me sportiv presim ta shohim kur te shpaloset R36.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Www.Hap-Email.Tk
 
Golf V GTI W12 650
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Peja Team Forum :: Informacione :: Makinat-
Kėrce tek: